Kateřina Freslová
Kateřina Freslová
Hrlo Bude hrt
ALANIS MORISSETTE
Ironic
LUCIE VONDRÁÈKOVÁ & PETR KOLÁØ
Vánoce bílý
 
Tady jsme doma
OnAir
80
QUEEN
It's A Hard Life
Hitrádio 80ka
80
M-PEOPLE
Just For You
Hitrádio 90ka
80
PETR HAPKA
Kocour se schoulil na…
Hitrádio Milenium
80
Avril…
I'M With You
Hitrádio PopRock
80
SWEDISH…
Don't You Worry Child…
Hitrádio Zóna Lásky
Galerie


Euro 2012: Endless Summer

Článek

Nekonečné léto – Endless Summer – se stalo hymnou fotbalového Mistrovství Evropy 2012 v Polsku a na Ukrajině. Na svědomí jej má německá zpěvačka Oceana.

Německá zpěvačka Oceana Mahlmann, autorka oficiální hymny Eura 2012, se může pochlubit jak evropskými, tak africkými kořeny, které sahají do Martiniku. Stejně pestrá, jako její původ, je i její muzika. Oceana se nechává inspirovat soulem, reggae, hip hopem i funkem. Před dvěma lety udělala štěstí i jako tanečnice v polské verzi televizní show Když hvězdy tančí.

Úspěšná je nejvíce právě v Polsku a na Ukrajině, což byl jeden z důvodů jejího výběru. Dařilo se tam zejmnéna jejímu hitu Cry Cry, který hitparády obou zemí na čas ovládl. Fotbalový song Endless Summer spatřil světlo světa v květnu tohoto roku a naživo jej uvidíme při finále turnaje 1. července v Kyjevě.

Oceana se tak připojila k hvězdné společnosti – s fotbalovým hitem Can You Hear Me udělal štěstí na Euru před čtyřmi lety třeba Enrique Iglesias, před dvěma roky se zase při příležitosti světového šampionátu vytáhla Shakira s Waka Waka.